Amerika dil Okulları ve Amerika Vizesi

Amerika dil Okulları ve Amerika Vizesi

Amerika'ya giderken neler yapılmalı ? Amerika'da dil okulu ücretleri ne kadar ? Amerika ziyareti öncesi nelere dikkat edilmeli ? Amerika Vizesi nasıl alınır ? gibi bir çok soruya cevap vermeye çalıştık.


Amerika dil Okulları ve Amerika Vizesi

Amerika, İngilizce öğrenmek için en popüler ülkelerin başında gelir. Amerikan sinemasının, Amerikan yazılım programlarının, Amerikan ürünlerinin, Amerikan edebiyatının ve medyasının dünyadaki etkinliğinin ve gücünün Amerikan İngilizcesinin de dünyada en yaygın kullanılan aksan olmasını sağladığı bir gerçektir. Bu nedenle yurtdışı eğitim ve dil eğitimi de dâhil olmak üzere yurtdışında master, yurtdışında sertifika ve yurtdışında üniversite konusunda Amerika en çok tercih edilen ülke durumundadır.

Amerika’da okul tercihini, almak istediğiniz eğitim türü ve ayırmayı düşündüğünüz bütçeye göre yapabilirsiniz. Şehir tercihiniziyse ilgi alanlarınız, hobileriniz ve kişiliğiniz belirleyecektir. Geniş bir yüz ölçümüne sahip olduğundan ABD’de eyaletler arasında kanunlar bile farklılık göstermektedir. Yaşam koşulları, hatta iklimler bile oldukça farklıdır. 

Özel dil okullarının yanı sıra üniversitelerin bazıları da kendi bünyelerinde dil eğitim programları sunar. Ayrıca üniversite kampüslerinde yer alan özel dil okulları da vardır. Özellikle üniversite ya da yüksek lisans eğitimini Amerika’da devam ettirmeyi planlayan öğrenciler için üniversite kampüsünde eğitim almak avantajlı olacaktır. Yine bu öğrenciler için genel İngilizcenin yanı sıra Amerikan eğitim sisteminin bir parçası olan TOEFL, GMAT, GRE vb. sınav hazırlık kursları da dil okullarında sunulmaktadır.

Amerika’ da Yaşam Koşulları ve Konaklama

Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanında konaklama daha çok tercih ve tavsiye edilmektedir. Ailelerden genellikle yarım pansiyon seklinde konaklama talep edilir; aile öğrencinin sabah kahvaltısını ve akşam yemeğini verir. Aile yanında kalarak Amerikan kültür ve geleneklerini daha yakından tanımak mümkün olur. Aileler anne, baba ve çocuklardan oluşabileceği gibi tek başına yaşayan veya artık emekli olmuş, çocukları evden ayrılmış kişiler de olabilirler. Birden fazla öğrenci ağırlayan aileler oldukça yaygındır. Amerika’da dil okullarına devam eden öğrencilere aylık yaşam ve konaklama masrafları için bulundukları eyalete göre ortalama 1000-1500 USD arasında değişen bir bütçe ayırmaları tavsiye edilebilir. New York, Boston, Los Angeles, San Francisco gibi yaşamın daha pahalı olduğu şehirlerde dil eğitimi alacak öğrenciler bu bütçeyi aylık 1500-2000 USD şeklinde belirlemelidir.

Amerika’da toplu taşıma birçok şehirde yaygın değildir. Bu sebeple şehir tercihi yaparken bu bilgiyi göz ardı etmemekte fayda var. Ulaşımın kolay olmayacağı şehirlerde özellikle yurtta konaklama tercihi önerilir. Böylece okula ulaşım daha kolay olacaktır. Okullar konaklama imkânlarının toplu taşımayla ulaşılabilecek mesafe ve bölgelerde olmasına dikkat etmektedirler.

ABD’de dil eğitimi sunan pek çok üniversite veya üniversiteler bünyesinde eğitim veren özel dil kursu bulunmaktadır. Bu kampüslerde eğitim alan öğrenciler okulun yurtlarını kullanarak daha çok Amerikalı öğrenciyle tanışma imkânı da elde edebilirler. Ayrıca Türk öğrencilerin ismi daha çok duyulmuş şehirleri daha çok tercih ettiklerini unutmamak gerekir. Türk öğrencilerle çok fazla  bir arada bulunmamak için diğer şehir alternatifleri de değerlendirilmeli ve okul tercihi de buna göre yapılmalıdır. Böylece farklı kültürlerden öğrencilerle tanışılır ve daha çok pratik yapma imkânı elde edilir. 

Amerika’da popüler lokasyonlar şu şekildedir: Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego, NewYork, Chicago, Washington D.C. ve Seattle.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika’da herhangi bir alanda eğitim alabilmek için öğrenci vizesi (F-1) alınması gerekmektedir. Öğrenciler gerekli belgelerle önceden alınmış randevu saatinde ilgili Amerikan konsolosluklarında vize memurlarıyla bire bir görüşme yaparak vizelerini almaktadırlar. Türkiye’de öğrenci vize başvuruları kişinin kendisi tarafından İstanbul’dan veya Ankara’dan yapılabilmektedir.

Vize randevunuzu alabilmek için öncelikle okuldan I-20 belgenizin yollanmış olması gerekir. ABD hükümeti yıllar önce kurduğu öğrenci takip programı SEVIS ile vize işlemlerinin olabildiğince şeffaf olmasını da sağlamıştır. ABD’de yabancı öğrenci olarak eğitim alabilmek için size I-20 belgesi verebilecek bir program ve okul seçmelisiniz.

Amerika'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Amerika Birleşik Devletleri yurtdışında dil eğitimi almak isteyen yabancı öğrenci ve turistlerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir.

 

  • Amerika’da yaşam özellikle İngiltere’ye kıyasla ucuzdur.

  • Amerika dünyaca ünlü eğlence merkezlerine ve göz alıcı bir coğrafyaya sahiptir.

  • Amerika’da eğitim ihtiyaçlarınıza uygun yüzlerce dil okulu bulabilirsiniz.

  • Amerika'da dil eğitimi sonrası lisans ve yüksek lisans programlarına devam etmek kolaydır.

  • Amerika dünyanın endüstri ve teknoloji alanında önde gelen ülkelerinden biridir.

  • Çok çeşitli kültürleri potasında eriten Amerika, 20 milyonu aşkın yabancı nüfusuyla kültürel zenginliğe sahiptir.

  • Amerika'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler konaklama seçenekleri açısından herhangi bir zorlukla karşılaşmazlar.

  • Amerika'da ve Havalimanında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Havalimanında ülkeye girerken görevliler size eğitim alacağınız yeri sorabilir. Bu sorular her havalimanında rutin olarak sorulan sorulardandır. Ülkeye niçin geldiğinizi, ne kadar süre kalacağınızı anlatabilir, sorulara net bir biçimde cevap verebilir, yanınızdaki evrakları gerektiğinde görevliye gösterebilirsiniz.

Pasaportunuzu uçakta, havalimanında ve ülke içerisinde her zaman yanınızda bulundurun. Türkiye’de nüfus cüzdanınız sizin için ne kadar önemliyse Amerika’da da pasaportunuz o kadar önemlidir.

Amerika’daki priz sistemi ile Türkiye'deki sistem birbirinden farklıdır. Elektronik aletlerinizi kullanabilmek için dönüştürücü almanız gerekmektedir. Mümkünse Türkiye’deyken dönüştürücü almanızı öneriyoruz.

Gümrük görevlilerine kesinlikle eksik veya yanlış bilgi vermeyin.

Ülkeye giriş yaptıktan sonra bavulunuzu beklerken sadece tabelalara dikkat etmeniz gerekiyor. Kimi zaman aktarmalı uçuşlarda bavul kaybolabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız kesinlikle panik yapmayın, havalimanına kayıp bavul bildiriminde bulunun. Bavulunuz size en geç 2 gün içinde teslim edilecektir.

Bavul işlemlerinizi de hallettikten sonra konaklama yerinize ya da şehir içine gitmek için havalimanı çıkışındaki otobüsleri, taksileri ya da treni kullanabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak, eğer okulunuzdan transfer hizmeti talep ettiyseniz çıkışta görevlilerden biri sizi karşılayacaktır.

Havalimanında ya da gittiğiniz şehrin büyük istasyonlarında Tourist Information noktaları bulunur. Size önerimiz, bu noktalardan bir şehir haritası temin etmeniz. Telefonda harita uygulamalarından da yararlanabilirsiniz ancak harita almanız hem şehri daha iyi anlamanızı sağlayacak hem de şehre alışmanızı kolaylaştıracaktır.

Amerika dil okulları, Amerika'da eğitim ve Diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgiye şubelerimizden yada 0 212 543 58 06 genel bilgi hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

İstanbul Bakırköy Merkez Ofis : 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90

İstanbul Beşiktaş Ofis : 0 212 258 84 88 / 0 532 177 68 95

Ankara Ofis : 0 312 999 70 76 / 0 530 032 55 82

Kocaeli Ofis : 0 262 323 0041 / 0 545 323 54 41

Tekirdağ Ofis : 0 282 264 21 21 / 0 553 959 59 90

Eskişehir Ofis : 0 222 221 87 57 / Mobil : 0 545 332 31 21

Denizli Ofis  : 0 258 242 44 25  Mobil : 0554 561 28 61

Konya Ofis : 0 850 268 01 00 / Mobil :0554 479 86 68 – 0 536 282 03 42Etiketler: amerikada eğitim amerika dil okulları yurtdışı eğitim amerika vizesi toefl gmat gre sat

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Avustralya Dil Okulları

Avusturalya'da Dilokulu, Avusturalya'da Dil Eğitimi, Avusturalya'da Dil okulu fiyatları, Avusturalya... Devamı

Eurocentres Berlin Dil Okulu

Yaklaşık 4 milyon nüfusa sahip olan Almanya'nın başkenti Berlin çok kültürlerden oluşan bir merkez. ... Devamı

Amerika’da İngilizce Dil Eğitimi

İngilizce, Amerikan İngilizcesi ve normal İngilizce olmak üzere ikiye ayrılır. Dünyadaki insanların ... Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (1)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Almanya'nın En İyi Üniversiteleri 2021

Almanya'daki üniversiteler, Batı Avrupa'daki en pr...


Pandemi döneminde Öğrenciler için en güvenli ülke : Kanada

Kanada'nın uluslararası öğrenciler için en 'güvenl...


Almanya'da ücretsiz eğitim

Almanya'da ücretsiz eğitim


Neden Almanca Öğrenmeliyim ?

Almanya’daki Türk göçmenler nedeniyle bu ülke ile ...


Pandemi Sonrası Avustralya'da Eğitim Nasıl Olacak ?

Avustralya, Uluslararası Öğrenciler için Yeni Önle...


İngiltere'de Doktora yaptıktan sonra 3 yıl çalışma izni.

Birleşik Krallık'ta 2021 ve sonrasında mezun olan ...


Popüler Yazılar

Kanada Dil Okulları

Kanada, 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan, merkezi olmayan, anayasal monarşi ile yönetilen Ülke, 1867'de Konfederasyon yasası ile kurulan bir federasyond...

Yurtdışı eğitim danışmanlığı

Yurtdışı eğitim danışmanlığı, 8-17 yaş arası öğrencilere düzenlenen yaz okullarından, yurtdışı dil okullarına , yurtdışında üniversite eğitiminden yük...

Neden Yurtdışında Eğitim

Neden Yurtdışında Eğitim Almalıyım Diyenlere .

Dünyanın en değerli pasaportu belli oldu

Dünya genelinde en değerli pasaport sıralamasında Alman pasaportu ilk sırada bulunuyor.

Kanada eğitim sistemi

Kanada eğitim sistemi hakkında detaylı bilgilere yer verdiğimiz makale özelikle Kanada'da üniversite eğitimi düşünenler için yararlı olacaktır....

Malta dil okullarında ingilizce öğrenin

Küçük yüzölçümlü bir ülke olmasına rağmen 50’den fazla dil okuluna sahip olan Malta’da İngilizce öğrenmek için çok çeşitli programlara kayıt yaptırabi...

Neden Almanca Öğrenmeliyim ?

Almanya’daki Türk göçmenler nedeniyle bu ülke ile Türkiye arasında kişisel bağlar da oldukça yoğundur.

Amerika dil okullarında eğitim

Amerika’da çok sayıda üniversite ve özel okullar kendi bünyelerinde dil eğitimi veren programlar düzenlemektedir. Özellikle pratiğe yönelik Amerika di...

İngiltere Dil Okulları

İngilizce eğitimi almak istiyorsanız o zaman yapmanız gereken İngilizceyi anavatanında öğrenmek olacaktır. İngiltere Dil Okulları sayesinde sizde etki...

Yurtdışı okullarında ilk gün nasıl geçer ?

yurtdışı dil okullarında yada eğitim amacıyla gittiğiniz yabancı bir ülke de ilk gününüz nasıl geçecek ? Merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız....

Malta dil okulları

Malta'nın en çok bilinen dil okulları hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Yurt dışı Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ?

Yurtdışı dil okulu seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde durduğumuz bu haberimiz de özelikle yurt dışı eğitim sürecinden öğrencilerin far...

Yurtdışında Mesleki Yabancı Dil Kursları

Yurtdışında mesleki ingilizce dil kursları hakkında daha fazla bilgiye her zaman Istanbul 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 , Ankara 0 312 999 70 76 ...

Yurtdışı eğitimi için ülke seçimi

Yurtdışı eğitimi için ülke seçimi nasıl olmalıdır ? Ülke belirlerken nelere dikkat etmeli ? Hangi ülkelerde eğitim daha cazip

İrlanda dil okulları

Global olarak tüm dünya üzerinde hakimiyet kuran İngilizceyi Avrupa’da öğrenmek isteyen öğrenciler ise ekonomik şartlara uygun olan İrlanda dil okull...

Foto Galeri

Sayfalar

Son Yorumlar

Alo Yurtdışı Eğitim - Copyright © 2014 - 2020 | Tüm Hakları Saklıdır. Uluslararası öğrenciler için yurtdışında eğitim rehberi