Almanya'da ücretsiz eğitim

Almanya'da ücretsiz eğitim

Almanya'da ücretsiz eğitim


Almanya'da ücretsiz eğitim

 

 

 

 

 

Almanya'da Eğitim 

Almanya'da uluslararası bir öğrenci olarak ücretsiz eğitim almayı planlıyorsanız, Almanya'da İngilizce öğretilen ücretsiz bir üniversitede okumak, yalnızca Avrupalılar için değil, dünyanın her yerinden gelen öğrenciler için harika bir fırsattır. 

Uluslararası öğrenciler için Almanya'daki üniversitelere kayıt olma kararınız ileAvrupa'nın en büyük ekonomisinde eğitim almanın, Almanca öğrenip konuşmanın ve bu teknolojik açıdan gelişmiş ulustan deneyim kazanmanın ne demek olduğunu seveceksiniz. 

Çoğu alanı, uluslararası öğrenciler için Almanya'daki ücretsiz üniversitelerin herhangi birinden İngilizce dilinde lisans, yüksek lisans ve lisansüstü düzeyde okuyabilirsiniz, evet, Alman devlet üniversitelerinde öğrenim ücretleri ücretsizdir. Aşağıda, uluslararası öğrenciler için Almanya'da bir eğitim ve ayrıca vize başvurusu için başvurmanız gereken tüm bilgilerin bir listesi bulunmaktadır.

Neden Almanya'da eğitim almalısınız?

Her geçen gün uluslararası öğrencilerin Almanya'ya olan ilgisi artmaktadır. Bu yazıda, uluslararası öğrencilerin bu inanılmaz ülkeyi yurtdışında okumak için seçmelerinin en önemli nedenlerine bakacağız.,

Okumak İçin Mükemmel Bir Yer

Canlı ve zengin bir kültür, ilgi çekici bir tarih ve eğlenceyi seven bireylerle Almanya, yurtdışında okumak için popüler bir ülke haline geldi. Dünyanın her yerinden uluslararası öğrencileri çeken bu güzel ülkede özel bir şey var.

Ayrıca, Alman Üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Öğrencilere ilginç uluslararası çalışma programları ve her öğrencinin veya profesyonelin aradığı harika bir çalışma ortamı sunarlar. Almanca, farklı kültürlerin bir karışımı olan ve dünyanın en iyi uluslararası eğitim merkezlerinden biri olan bir ülkedir.

Türk öğrencilerin Almanya'da Lisans eğitimi alabilmeleri için en zorlayıcı kural şüphesiz , Almanya'da okumak istenilen bölümü Türkiye'de Kazanmış olmak. Bu şart sadece Lisans öğrencileri için geçerlidir. Yüksek Lisans için böyle bir kural yada kısıtlama yoktur.

Cazip Uluslararası Eğitim Programları

Kazançlı uluslararası eğitim programları sağlamak, Almanya'nın Eğitim sektörü için birincil odak alanlarından biridir. Alman üniversitelerine kaydolan uluslararası öğrenci sayısının her geçen gün artmasının nedeni budur. Artık her Alman üniversitesinin uluslararası öğrencilere sunacağı özel bir uluslararası eğitim programı var. Çalışma programı sırasında hem İngilizce hem de Almanca dersler var ve dünyanın her yerinden uzmanlar müfredatı güçlendirmek için işbirliği yapıyor.

Ayrıca, birçok üniversite artık uluslararası öğrencilerin yoğun dil kursları alarak Alman dilini öğrenmelerini zorunlu hale getirmiştir. Bazı öğrenciler, Almanca dil kurslarını mevcut eğitim müfredatlarıyla dengelemeyi zor bulsa da, yerel dili iyi bilmek, eğitim programınız tamamlandıktan sonra harika iş fırsatları yakalamanıza yardımcı olabilir.

Uluslararası öğrencilerin gereksinimlerine ve kariyer hedeflerine bağlı olarak, Almanya'daki 400'den fazla yüksek öğretim kurumu onlar için çok çeşitli mezuniyet ve mezuniyet sonrası programlar sunmaktadır.

Almanya'da farklı normlara dayanan ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli çalışma programları sunan dört ana yüksek öğretim enstitüsü kategorisi vardır. Bunlar:

 1. Ana Üniversiteler
 2. Hochschule veya Teknik Üniversiteler
 3. uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 4. Müzik, Güzel Sanatlar ve Film Enstitüsü

Şimdi her biri hakkında biraz daha ayrıntı okuyalım.

Ana Üniversiteler

Bunlar, dünya çapında tanınan en etkileyici enstitülerden bazılarını içerir. Bu üniversitelerin geleneksel yaklaşımı akademik ve araştırmadır.  

Hochschule veya Teknik Üniversiteler

Bu üniversiteler öncelikle Almanya'da mühendislik ve teknolojiye odaklanıyor. Teorik bilgiye olduğu kadar pratik bilgiye de inanırlar. Dahası, öğrencilerinin çalışma programı sırasında nasıl öğreneceklerini pratik bilgiler üzerinde daha fazla vurgularlar.

Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Bu üniversiteler iki konuda çalışma programı sunmaktadır - beşeri bilimler ve uygulamalı sosyal bilimler.

Müzik, Güzel Sanatlar ve Film Enstitüsü

Müzik, Güzel Sanatlar ve Film Enstitüsü'ne kaydolmak için, herhangi bir konuyla ilgili özel becerilere sahip olmanız gerekir.

Almanya'da, bir yüksek lisans derecesini tamamlamak iki yıl ve doktora derecesini tamamlamak üç yıla kadar sürer. ve doktora yap.

Lisansüstü programların çoğunda, uluslararası bir öğrenci olarak, Almanya Dil Üniversitesi Giriş Sınavına girmeniz gerekir. Sınav sırasında, programın bir parçası olmak için gerekli olan beceriler için test edileceksiniz. Çok sayıda lisansüstü program İngilizce olarak öğretilse de, dersler ve diğer öğretim oturumları için Alman dilini kullanan bazı lisansüstü programlar hala mevcuttur.

Uluslararası eğitim programlarının hangi seviyeye hitap ettiği veya yüksek lisans programları veya yüksek lisans programları olup olmadıklarına bakılmaksızın, müfredat küresel standartlarla harmanlanmak ve çok sayıda uluslararası öğrenciyi çekmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Alman Enstitülerinin En Önemli Özellikleri - Uluslararası Öğrenci Olarak Ne Bekleyebilirsiniz?

 • İyi yapılandırılmış çalışma programları
 • Üstün akademik standartlar
 • Dünyaca ünlü bir enstitüden uluslararası bir derece (Lisansüstü veya Yüksek Lisans)
 • İngilizce ve Almanca kursları
 • Öğrenci danışmanlığı
 • Personel ve yaşlılardan kişisel ve akademik destek
 • Yurtdışında eğitim fırsatları

Ve daha fazlası.

Yukarıda belirtilen tüm mükemmel özelliklerin yanı sıra, eğer uluslararası bir öğrenciyseniz, Almanya'da eğitim almanın iki harika yanı vardır - öğrenim ücreti yok ve oldukça uygun olan kusursuz bir yaşam standardı.

Eğitim açısından, Almanya, diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, dünyanın her yerinden en iyi uluslararası öğrencileri alma yarışına liderlik ediyor.

Ekim 2014'te formüle edilen "öğrenim ücreti yok" politikasına uluslararası öğrencileri çeken Alman eğitim enstitüleri hakkında harika bir şey. Almanya'dan daha yüksek çalışmalara devam etmek. Sıfır öğrenim ücreti ile yüksek kaliteli yüksek öğretim - Almanya'daki eğitim için harika bir şey değil mi?

Unutulmaması gereken önemli bir nokta, “öğrenim ücreti yok” politikasının Almanya'daki özel enstitüler ve üniversiteler için geçerli olmadığıdır.

Bir kamu enstitüsünde veya üniversitede, yalnızca toplu taşıma araçlarına ücretsiz sınırsız erişimi içeren sömestr ücretini ödemeniz gerekir. Ayrıca, öğrenim ücreti feragatnamesi yalnızca lisans derecesi veya mezuniyet peşinde olan öğrenciler için geçerlidir. Doktora ve yüksek lisans dereceleri küçük bir öğrenim ücreti ile birlikte gelir.

Buna pratik olarak bakarsanız, özel üniversitelerdeki yüksek öğrenim ücretlerine kıyasla devlet üniversitelerinin öğrenim ücretlerine birkaç avro harcamaktan daha mutlu olacaksınız.

Almanya'da Öğrenim Ücreti Yapısı

Almanya'daki öğrenim ücreti daha önce iki bölümden oluşuyordu - Studiengebuhren ve Semesterbeitrag.

İlki, 0 ila 500 Euro arasında değişen gerçek öğrenim ücretidir ve ikincisi, hem uluslararası hem de ulusal öğrenciler için öğrenci sorunlarıyla ilgilenen bir grup olan Genel Öğrenci Komitesi için idari ücret ve ücretin bir kombinasyonudur. İdari ücretin yanı sıra, Semesterbeitrag bazen şehir içinde zorunlu olan halka açık iletişim biletini de içerir. Toplu taşıma araçlarına ücretsiz erişimin avantajları şaşırtıcı.

Şimdi, zamanlar değişti ve öğrencilerden ücret yapısının yalnızca son kısmını, yani Semesterbeitrag'ı ödemeleri gerekiyor. 

Öğrenci Mali Cephede Sorun Yaşıyorsa ? Ne Olur?

Bir öğrencinin mali bir sorunu olması ve ücreti ödeyememesi durumunda, zor durumla başa çıkmanın birçok yolu vardır. Üniversiteler yetenekli öğrencilere burs veriyor. Tüm süreç yorucu olsa da, sonunda, her şey sorunu çözmek ve ödüllendirilmekle ilgilidir.

Uygun bir seçenek olmasa da öğrenci kredisi için başvurabilirsiniz. Son seçenek, çalışmalarınızı yarı zamanlı bir işte kazanarak finanse etmektir. Bu şekilde, tüm günlük masraflarınızı karşılayabilir ve çalışmalarınızı tamamlarken eğlenebilirsiniz.

Uluslararası bir öğrenciyseniz, Almanya'da bir konaklama yeri arıyorsanız, bir ikametgahta konaklamanın kiralık bir konaklamadan daha uygun olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız.

Rezidans Konaklama

Birkaç yıl öncesine kadar, öğrenci yurtları ve konaklama yerleri eski ve yıpranmış görünüyordu ve öğrenciler için asgari imkanlar vardı. Konaklama partnerinizi seçme seçeneğiniz yoktu. Ancak senaryo artık değişti. Binalar yenilenmiş ve yeni görünmektedir. Daha fazla imkana sahipler ve çok rahatlar. Ancak, konaklamayı yine de biriyle paylaşmanız gerekir. Konut konaklamaları, ilk gelen ilk hizmet esasına göre tahsis edilir ve çoğunlukla önceden rezerve edilir.

Yurt odası

Yurt odası istiyorsanız, en iyisi öğrenci derneği olan Studentenwerk ile yakınlaşmaktır, böylece kalmanız için uygun bir yer bulabilirler. Öğrenci yönetim kurulunun bile o anda kalacak yer bulunmaması nedeniyle umutlarınızı suya düşürme ihtimali yüksektir. Öğrencilerin bir yıldan uzun süredir bekleme kuyruğuna alındığı durumlar olmuştur, bu nedenle, bir yedek eylem planının yerinde olması en iyisidir.

Özel Konut Salonları

Keşfedebileceğiniz bir konaklama seçeneği daha var - öğrenciler için özel yurtlar. Oda iyi durumda, temiz ve düzenli ve rahat. Ayrıca, devam eden çalışma programınızla kolayca karşılanabilirler. Bu özel salonları bulmakta zorlanıyorsanız, sınıf arkadaşlarınızdan veya yaşlılarınızdan adresler ve yerler konusunda size yardım etmelerini isteyebilirsiniz.

Üniversite Konukevi

Tüm çabalarınız boşa gidiyorsa ve birkaç günlük keşif gezisine rağmen uygun bir konaklama bulamıyorsanız, üniversite konukevinde boş bir oda aramayı düşünebilirsiniz. Bu misafirhaneler çoğunlukla üniversitedeki misafirlere, profesörlere ve öğretim görevlilerine ayrıldığı için konaklama şansı düşüktür. Ancak, üniversite konukevinde kalacak yer bulduğunuz için şanslı olabilirsiniz.

Üniversite konukevinde konaklama için nasıl başvuracağınızı merak mı ediyorsunuz? Yabancı Öğrenci Danışma Kurulu aracılığıyla başvurmanız gerekiyor. Kalacak yer bulma şansınızın düşük olduğunu düşünseniz bile, şansınızı denemek asla kötü bir fikir değildir.

Kiralık Özel Konaklama

Tek başınıza özel bir konaklama yerinde kalmak istiyorsanız, seyahat sürenizi kısaltmak için kampüs yakınında konaklama kiralamak harika bir fikirdir. Kalmak için boş özel daire bulmakta zorlanıyorsanız, üniversitenin ilan panolarına göz atabilirsiniz. Bununla birlikte, burada bir grup arkadaşıyla özel bir konaklamayı paylaşmak isteyen kişilerin gönderileri veya bildirimleri ile karşılaşacaksınız.

Dairede yalnız kalmak istiyorsanız ve rahatınızı ve mahremiyetinizi sağlamak için para dökmek istiyorsanız, yerel gazeteleri kontrol edebilir veya daha fazla bilgi için öğrenci kurulu ile iletişime geçebilirsiniz. Bunlar boş daireler ve kiraları hakkında ayrıntılı bilgi almak için harika kaynaklardır.

Öğrenci Vizesi ile Avrupa'yı dolaşabilirsiniz!

Avrupa'ya ait olan ve Almanya'da okumak ve kalmak isteyen öğrenciler, Almanya'da çalışma izni veya izinsiz bir çalışma programına kaydolma gibi Alman vatandaşları ile aynı haklara sahiptir.

Ancak uluslararası bir öğrenci olarak kurallar sizin için farklıdır. Bir Alman üniversitesinde okumak için öğrenci vizesine başvurmanız gerekir. Bir yaz okulu dil kursuna kaydolduysanız, vize başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur. Ancak, değilseniz, Almanya'da 90 gün veya daha uzun süre kalmanıza izin veren bir öğrenci vizesi ve Almanya'da bir konaklama kiralamanıza izin veren bir oturma izni için başvurmanız gerekir. Dahası, oturma iznini başarıyla alırsanız, Schengen'de vizesiz seyahat edebileceksiniz, bu da size uzun zamandır istediğiniz ülkeleri ziyaret etmeniz için inanılmaz bir fırsat sunuyor. 

Almanya Öğrenci vizesine ne zaman başvurulur?

Onaylanmış bir Alman üniversitesi size bir kabul mektubu gönderir göndermez, çıkış tarihinizden veya katılma tarihinizden itibaren üç ay içinde öğrenci vizesine başvurmanız şiddetle tavsiye edilir.

Süprizzzz : Alman Konsolosluğu artık Türk öğrencilerin B1 / B2 düzeyde Almanca bilgisine sahip olmadan Almanya için vize başvurusu yapamayacağına kararlaştırdı. ( Google'da aramayın yada arayın belki bulursunuz bu konuda bir bilgi :)  Şaka bir yana sakın eskisi gibi A1/A2 ile başvurabilirsin diyenlere aldanmayın. Ancak İzmir'de ikemetgahı olanlar için halen A1/A2 ile başvuruluyor. ( Bu haberden sonra İzmir'e taşınanlar olur mı bilinmez )

Bu benim için ne ifade ediyor?

İşin şakası bir yana. Almanya'da özelikle de Berlin'de 2019 yılı verilerine göre her 100 uluslararası öğrencinin yaklaşık %46'sı gibi büyük bölümü 2.yılları olmadan ülkelerine geri dönüyor. Peki Neden ? sebep Almanca. Almanya zor bir dil. İyi karar vermek ve gerçekten ciddi çalışmak lazım. ( Tam bu satırları yazarken Sevgili Ömer D. aradı. Ömer, 2021 Eylül'de bir aksilik olmazsa Berlin Teknik Üniversitesinde eğitime başlayabilmeyi hedefliyor. Ama Almanca yerlerde.
Ve Almanya'ya gitmek isteyen her Türk öğrencinin %40'ı gibi '' Sen 12 hafta dil eğitimi ayarla bana gerisi bende '' ??? . Peki 

Oturma izni ne durumda?

Oturma iznine başvurduğunuzda, tüm belgeleriniz, üniversitenizle aynı bölgedeki Almanya Göçmenlik Bürosu tarafından incelenecektir. Belgeleriniz doğrulandıktan ve formüle edilmiş prosedürlerden geçtikten sonra, adınıza bir oturma izni verilecektir.

Lütfen unutmayın - izinle Avrupa'da herhangi bir yere seyahat ediyorsanız, gideceğiniz yere gitmek için ayrılmadan önce bunu yetkili görevlilere bildirmeniz önemlidir.

Almanya'da kalmak istiyorsanız, sağlık sigortası yaptırmanız zorunludur. Bekleyin, şöyle söyleyelim, sağlık sigortanız yoksa, hiçbir Alman üniversitesine kaydolmazsınız. Temel sağlık bakımı ihtiyaçlarını karşılayan kendi adınıza sağlık sigortasına sahip olmanız gerekir. Bu nedenle, yüksek öğrenim görmek için Almanya'ya taşınmayı planlamadan önce, sağlık sigortanızın olduğundan emin olun.

Akıllıysanız ve zaten Almanya'daki sağlık sigortası poliçelerine uyan uluslararası hizmetlere sahip bir sağlık sigortanız varsa, yenisini almanıza gerek yoktur. Ancak sağlık sigortanızın “uluslararası” bakış açısını içerdiğinden ve gerekli sağlık hizmetlerini sağladığından emin olun.

Almanya'da Sağlık Sigortası Alanları

Almanya'da sağlık sigortası alanlarının iki türü vardır - kamu malı ve özel alan. Sigorta acenteleri genellikle öğrencilere kamu sağlık sigortası satmaktadır çünkü daha uygun maliyetlidir ve gerekli kapsamı sağlar. Bununla birlikte, cebinizde biraz zorlanıyorsanız, özel sağlık sigortası harikadır!

Almanya'ya gitmeden önce, sağlık sigortanızın uluslararası kapsama alanı sağladığını ve acil bir durumda Schengen eyaleti veya Avrupa sağlık hizmetlerine erişimi olup olmadığını kontrol edin.

İkili Çalışma - İnanılmaz Bir Özellik!

Almanya'da eğitim almanın bir başka avantajı da İkili Çalışmalardır. Bir öğrenci olarak hem çalışabileceğiniz hem de çalışabileceğiniz heyecan verici bir çalışma programıdır. Üniversitede veya enstitüde edindiğiniz teorik bilginizden faydalanabilir ve pratik faydalarınız için kullanabilirsiniz. Sonunda para biriktiriyor, zamanınızı en iyi şekilde kullanıyor ve kendinizi özgürleştiriyorsunuz. Aynı zamanda çok erken yaşta olgunluk kazanmanın harika bir yoludur.

İkili Programa kabul edilmek için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

 • Almanya giriş sertifikasına eşit geçerli lise diploması
 • Beceri olarak Alman Dili bilgisi

Almanya dışında bir ülke tarafından verilen bir Alman Lise Diplomasına sahipseniz, Almanya'da kabul edildiği şekilde kabul edilecektir. Bununla birlikte, Alman olmayan bir diplomaya sahipseniz, bu diplomayı kaynak ülkenin yetkili makamları tarafından onaylatmalı ve Almanya'da kullanım için yasal hale getirmelisiniz. Almanya'ya vardığınızda herhangi bir sorunla karşılaşmamak için, seyahatinizden önce belgelerinizi ülkenizdeki Almanya Büyükelçiliğinden doğrulattığınızdan emin olun.

Almanca becerinizi sergilemek için, ülkenizdeki Goethe Enstitüsü tarafından verilen bir sertifika vermeniz gerekir. Almanca dil yeterliliğinizin sertifikasını almadan önce birkaç Almanca dil sınavına girmeniz gerekebilir.

Tüm geçerli belgeleri sunabilir ve başvuruyu son teslim tarihine kadar gönderebilirseniz, hiç kimse ikili çalışma programına kaydolmanızı engelleyemez. Yüksek öğreniminize devam ederken iyi para kazanabilecek ve heyecan verici bir hayat yaşayacaksınız.

Bir Kültür Merkezi

Almanya Avrupa'da çekim merkezi olduğu için farklı kültürlerin ve etnik kökenlerin merkezidir. Almanya'nın tarihi, onu dünyanın her yerinden uluslararası öğrenciler için ilgi çekici bir ülke haline getiriyor. Farklı bir ülkeden geliyorsanız, Almanya'da yaşamak için çok fazla şey var!

Bahse girerim bir saat bile sıkılmayacaksınız çünkü nerede yaşarsanız yaşayın her an özel bir şeyler oluyor.

Almanya, her biri kendi yerel uzmanlığı ve titreşimleri olan farklı bölgelere ayrılmıştır. Her biriniz için benzersiz, inanılmaz bir şey olmalı - muhteşem yemekler, heyecan verici sporlar, canlı festivaller, havai fişekler, müzik ve film festivalleri, dans ve içecekler ve çok daha fazlası. Almanya asla uyumaz. Gece hayatı, özellikle Berlin'de unutamayacağınız bir şey.

Eğitim programınıza, üniversitenize, üniversite ile kişisel yaşamı dengeleme becerinize ve harçlığınıza bağlı olarak, Almanya'da hayatı dolu dolu yaşayabilirsiniz. Zamanınızın çoğunu üniversitede geçirecek olsanız bile, olağanüstü yönetim becerileriniz varsa, arkadaşlarınızla gala zamanı geçirebileceksiniz.

Kaçırmamanız gereken harika bir deneyim, Almanya'da bir aile yanında kalmaktır. Dakik, nazik ve özenli iseniz, sizi seveceklerdir.

Alman Dilini Öğrenin

Son ve en önemlisi, üniversiteniz veya enstitünüz Almanca bilgisi talep etmese bile, onu öğrenmek en iyisidir. Yerel halkla bağ kurmanıza ve yerel iş fırsatlarını yakalamanıza yardımcı olduğu için yerel dili bilmek her zaman iyi bir fikirdir.

Almanca zorlayıcı bir dil olsa da, evinizden uzakta bir ülkede hayatta kalmak için harika bir araçtır!

Almanya yurtdışında eğitim almak için harika bir yer ve umarız kabul edilirsiniz.

Artık Almanya'da okumak ve orada uluslararası bir öğrenci olarak yaşamak hakkında çok güzel şeyler bildiğinize göre, tüm sorularınızın yanıtlandığından eminiz! Ancak, daha fazlası varsa, tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız. Her zamanki gibi beni aramaktan asla ve hiç bir zaman çekinmeyin.

Tabi öncelik her zaman  WhatsApp : 0 535 712 07 90 - Tunçağ Veli Ünlü 

Not : Belki bu yazıyı okuduğunuzda site henüz açılmamış olabilir ama Almanya konusunda oldukça geniş kapsamlı bir çalışma hazırlıyoruz. almanyaegitimrehberi.com  siz yine de arara ara girin . Tüm bunlara rağmen Almanya Üniversiteleri, Almanya dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında bilgiye ihtiyacınız var ise lütfen WhatsApp  hattımızdan ulaşın.

Hepinize bol şanslar dilerim. Herşey hayallerinizden bile güzel olsun...Etiketler: almanya ücretsiz eğitim almanya eğitim almanya üniversiteleri almanca eğitimi

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Neden yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti almalıyım

Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri hakkında bilgiler. Devamı

Neden Yurtdışında Eğitim

Neden Yurtdışında Eğitim Almalıyım Diyenlere . Devamı

Pandemi Sonrası Avustralya'da Eğitim Nasıl Olacak ?

Avustralya, Uluslararası Öğrenciler için Yeni Önlemler Getiriyor. Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Almanya'nın En İyi Üniversiteleri 2021

Almanya'daki üniversiteler, Batı Avrupa'daki en pr...


Pandemi döneminde Öğrenciler için en güvenli ülke : Kanada

Kanada'nın uluslararası öğrenciler için en 'güvenl...


Almanya'da ücretsiz eğitim

Almanya'da ücretsiz eğitim


Neden Almanca Öğrenmeliyim ?

Almanya’daki Türk göçmenler nedeniyle bu ülke ile ...


Pandemi Sonrası Avustralya'da Eğitim Nasıl Olacak ?

Avustralya, Uluslararası Öğrenciler için Yeni Önle...


İngiltere'de Doktora yaptıktan sonra 3 yıl çalışma izni.

Birleşik Krallık'ta 2021 ve sonrasında mezun olan ...


Popüler Yazılar

Kanada Dil Okulları

Kanada, 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan, merkezi olmayan, anayasal monarşi ile yönetilen Ülke, 1867'de Konfederasyon yasası ile kurulan bir federasyond...

Yurtdışı eğitim danışmanlığı

Yurtdışı eğitim danışmanlığı, 8-17 yaş arası öğrencilere düzenlenen yaz okullarından, yurtdışı dil okullarına , yurtdışında üniversite eğitiminden yük...

Neden Yurtdışında Eğitim

Neden Yurtdışında Eğitim Almalıyım Diyenlere .

Dünyanın en değerli pasaportu belli oldu

Dünya genelinde en değerli pasaport sıralamasında Alman pasaportu ilk sırada bulunuyor.

Kanada eğitim sistemi

Kanada eğitim sistemi hakkında detaylı bilgilere yer verdiğimiz makale özelikle Kanada'da üniversite eğitimi düşünenler için yararlı olacaktır....

Malta dil okullarında ingilizce öğrenin

Küçük yüzölçümlü bir ülke olmasına rağmen 50’den fazla dil okuluna sahip olan Malta’da İngilizce öğrenmek için çok çeşitli programlara kayıt yaptırabi...

Neden Almanca Öğrenmeliyim ?

Almanya’daki Türk göçmenler nedeniyle bu ülke ile Türkiye arasında kişisel bağlar da oldukça yoğundur.

Amerika dil okullarında eğitim

Amerika’da çok sayıda üniversite ve özel okullar kendi bünyelerinde dil eğitimi veren programlar düzenlemektedir. Özellikle pratiğe yönelik Amerika di...

İngiltere Dil Okulları

İngilizce eğitimi almak istiyorsanız o zaman yapmanız gereken İngilizceyi anavatanında öğrenmek olacaktır. İngiltere Dil Okulları sayesinde sizde etki...

Yurtdışı okullarında ilk gün nasıl geçer ?

yurtdışı dil okullarında yada eğitim amacıyla gittiğiniz yabancı bir ülke de ilk gününüz nasıl geçecek ? Merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız....

Malta dil okulları

Malta'nın en çok bilinen dil okulları hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Yurt dışı Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ?

Yurtdışı dil okulu seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde durduğumuz bu haberimiz de özelikle yurt dışı eğitim sürecinden öğrencilerin far...

Yurtdışında Mesleki Yabancı Dil Kursları

Yurtdışında mesleki ingilizce dil kursları hakkında daha fazla bilgiye her zaman Istanbul 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 , Ankara 0 312 999 70 76 ...

Yurtdışı eğitimi için ülke seçimi

Yurtdışı eğitimi için ülke seçimi nasıl olmalıdır ? Ülke belirlerken nelere dikkat etmeli ? Hangi ülkelerde eğitim daha cazip

İrlanda dil okulları

Global olarak tüm dünya üzerinde hakimiyet kuran İngilizceyi Avrupa’da öğrenmek isteyen öğrenciler ise ekonomik şartlara uygun olan İrlanda dil okull...

Foto Galeri

Sayfalar

Son Yorumlar

Alo Yurtdışı Eğitim - Copyright © 2014 - 2020 | Tüm Hakları Saklıdır. Uluslararası öğrenciler için yurtdışında eğitim rehberi